Untitled Document
 
 
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ ERZİNCAN ANKETLER SİTENE EKLE KÜNYE İLETİŞİM

HABER ARA


Gelişmiş Arama

SON YORUMLANANLAR

  Erzincan'da

  Erzincan'da "Gören Göz" cihazları dağıtılacak

  Tarih 21 Eylül 2012, 09:33 Editör

  Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ile Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı arasında imzalanan işbirliği protokolü çerçevesinde Erzincan'da ikamet eden görme engelli vatandaşlara "Gören Göz" cihazları dağıtılacak. Konuyla ilgili olarak bir basın açıklaması yapan Aile ve Sosyal Politikalar Müdürü Abdullah Yurt; "Bu proje göreme engelli vatandaşlarımızın hayata daha iyi tutunmaları için yapılan projedir. Gören göz cihazını lan vatandaşlarımız günlük hayatta aktivitelerini daha iyi bir şekilde şağlamış olacaklar.

  Erzincan'da ikamet eden görme engelli vatandaşlarımızın bu cihazdan alabilmeleri için 18- Eylül 2012 - 19 Ekim 2012 tarihleri arasında Aşağıdaki şartları taşıyan görme engellilerin Aile ve sosyal politikalar İl Müdürlüğüne müracaat etmeleri gerekmektedir. Erzincan'a ayrılan cihaz sayımız 135'dir. Aile Ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü İlimizde Şehit Yüzbaşı Fatih Devravut caddesi  (Verem savaş Dispanserinin Karşısı)  No:3'te hizmet vermektedir. Gören göz cihazı almak isteyen engelli vatandaşlarımıza duyurulur" dedi.
   Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğünce yapılan açıklamada Gören Göz Cihazı Alabilmenin Şartları şöyle belirtildi. GÖREN GÖZ CİHAZI ALABİLMENİN ŞARTLARI
  1. T.C. Vatandaşı Olmak
  2. 18 ve üzeri yaş grubunda olmak
  3. Görme engelini belirten 16.12.2010 ve 27787 sayılı resmi gazete yayınlanarak yürürlüğe giren Özürlülük ölçütü, sınıflandırması ve Özürlülere verilecek sağlık kurulu Raporları hakkında yönetmeliğe uygun olarak alınan özürlü sağlık kurulu raporuna göre görme özrüne ilişkin tüm vücut fonksiyon kaybı oranı %75 ve üzerinde olmak.   Görme özürlünün birden fazla özrünün olması halinde görme özrüne ilişkin oran dikkate alınacaktır.
  4. Gören Göz cihazını kullanmaya engel teşkil edecek işitme, zihinsel veya el ve parmaklarını kullanamayacak derecede ortopedik özrü bulunmamak.
    Bu konuda tereddüt oluşması halinde İl Aile ve sosyal Politikalar Müdürlüğü bir mesleki personele değerlendirme rapor hazırlatarak nihai karar verir.              Haber: Eren Varlı

  Bu haber 296 defa okunmuştur.

  BÖLGE HABERLERİ

  Hocabey Mahallesinde Huzur Toplantısı Yapıldı

  Hocabey Mahallesinde Huzur Toplantısı Yapıldı Emniyet Müdürlüğünce halka sunulan güvenlik hizmetlerinin etkinliğinin artırılması, verilen hizmet memnuniyetinin y...

  Üniversite öğrencilerine bina det kitap hediye edildi

  Üniversite öğrencilerine bina det kitap hediye edildi Atasay KuyuErzincan Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Öğrencilerine bin adet kitap hediye edildi.
  BİZ BAŞBAKANDAN BEKLEDİĞİMİZ MÜJDEYİ ALDIK MI?07 Aralık 2014

  HAVA DURUMU

  Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

  Untitled Document
     
  Erzincan Özsöz Gazetesi
  Tel: 0446 - 223 98 92-0446 - 214 11 04 Faks: 0446- 224 12 34
  Adres: Merkez Çarşısı 5.Sk.No:82 ERZİNCAN
  E-Mail: ozsozgazetesi@gmail.com
  Görsel Tasarım: B-G Media©2010 - Altyapı: Mydesign