Untitled Document
 
 
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ ERZİNCAN ANKETLER SİTENE EKLE KÜNYE İLETİŞİM

HABER ARA


Gelişmiş Arama

EN ÇOK OKUNANLAR

SON YORUMLANANLAR

  Kargın'ın ilk şehidi Ahmet Aytekin ERZİNCAN'ı yasa boğdu

  Kargın'ın ilk şehidi Ahmet Aytekin ERZİNCAN'ı yasa boğdu

  Tarih 20 Eylül 2012, 09:31 Editör

  10 aylık asker olan şehit er Ahmet Aytekin'in baba ocağı Türk bayrakları ile donatıldı. Protokol ve şehit yakınları Kasabanın ilk şehidi olan Ahmet Aytekin için dua etti. Kent merkezine 80 kilometre uzaklıktaki Kargın beldesine giden Tercan Kaymakamı Osman Duyan, Erzincan Jandanma Asayiş Şube Müdürü Binbaşı Kadir Ulus, Tercan Bölük Komutanı Yüzbaşı Tansu Utku, Kargın Belediye Başkanı AK Partili Ramiz Aydın, Mercan Belediye Başkanı MHP'li Yusuf Sürmen şehit ailesine acı haberi verdi

  Bingöl-Muş karayolunun 16. kilometresindeki Kardeşler köyü yakınlarında silahsız askerleri taşıyan konvoya yapılan roketatarlı saldırıda şehit olan 10 askerden biri olan Ahmet Aytekin’in acı haberi, Erzincan’daki baba ocağına ulaştı.
   Saldırının ardından oğullarından haber alamayan Aytekin Ailesi’nin evine giden Tercan Kaymakamı Osman Duyan, Erzincan Jandarma Asayiş Şube Müdürü Binbaşı Kadir Ulus, Tercan Bölük Komutanı Yüzbaşı Tansu Utku, Kargın Belediye Başkanı Ramiz Aydın ve Mercan Belediye Başkanı Yusuf Sürmen, şehit ailesine acı haberi verdi.
   Şehidin babası Ali Aytekin'in oğlunun şehit düştüğü haberini önceden öğrenmesi nedeniyle fenalaşması sonucu Tercan Devlet Hastanesi’ne kaldırıldığı öğrenildi.
   Yetkililerin eve girmesi ile birlikte ağlayan şehidin yakınları sinir krizleri geçirdi. 10 aylık asker olan şehit Er Ahmet Aytekin'in evinin etrafı ise Türk bayrakları ile donatıldı.mbulansın hazır bekletildiği şehit evinin önünde protokol ve şehit yakınları dua etti. Kardeşinin ölüm haberini alan ağabeyi Kenan Aytekin de gözyaşlarına boğulurken, bir süre ambulansın içerisinde bekletildi.
   Erzincan’ın Tercan ilçesine bağlı Kargın beldesinde çiftçilik yaparak geçimini sağlayan ailenin 4 çocuğunun ortancası olan Ahmet Aytekin’in (23) iznini memleketinde geçirdikten sonra 5 Eylül’de Erzincan’daki asker toplama merkezine teslim olduğu ve burada bir süre bekletildikten sonra askeri konvoyla Elazığ toplama merkezine gittiği öğrenildi.  Aytekin’in hain saldırının gerçekleştiği gün Hakkari’deki birliğine katılmak üzere konvoyla Elazığ’dan Bingöl’e hareket ettiği öğrenildi. Şehit düşmeden birkaç saat önce Kargın Belediyesi’nde memur olarak çalışan babası Ali Aytekin ile telefonla konuşan şehit erin, "Yola çıktık, gidiyoruz. Merak etmeyin. Birliğime teslim olunca sizi arayacağım" dediği, ailenin bölgede yaşanan saldırıyı televizyondan duyduktan sonra oğullarına bir türlü ulaşamadığı belirtildi.
  Kargın beldesinin ilk şehidi olan Ahmet Aytekin’nin cenazesinin Ankara Gülhane Tıp Akademi’nde yapılan DNA testinin ardından memleketine gönderileceği öğrenildi.

  Bu haber 1457 defa okunmuştur.

  BÖLGE HABERLERİ

  Farklı tarzı ve yorumuyla Erzincan'dan bir yıldız doğuyor

  Farklı tarzı ve yorumuyla Erzincan'dan bir yıldız doğuyor Erzincanlı genç sarkıcı Erhan Kavlak, ses, tarzı ve yorumuyla dinleyenlerin beğenisini kazanıyor. TRT de klibi döne...

  Farklı tarzı ve yorumuyla Erzincan'dan bir yıldız doğuyor

  Farklı tarzı ve yorumuyla Erzincan'dan bir yıldız doğuyor Erzincanlı genç sarkıcı Erhan Kavlak, ses, tarzı ve yorumuyla dinleyenlerin beğenisini kazanıyor. TRT de klibi döne...
  Hökümetin De Hökümetli Olmanın Da Hakkını Vermek Veya İl Genel Meclisi Başkanına Oynamak01 Kasım 2016

  HAVA DURUMU

  Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

  Untitled Document
     
  Erzincan Özsöz Gazetesi
  Tel: 0446 - 223 98 92-0446 - 214 11 04 Faks: 0446- 224 12 34
  Adres: Merkez Çarşısı 5.Sk.No:82 ERZİNCAN
  E-Mail: ozsozgazetesi@gmail.com
  Görsel Tasarım: B-G Media©2010 - Altyapı: Mydesign